Teplický deník

Článek pro Teplický deník (vyšlo dne 24.4.2020)

Na pár dní to vypadalo, že se zastavil čas. Ale to všechno bylo jen zdání. Naše kancelář se rychle přizpůsobila současné situaci a okamžitě zareagovala. Preventivně byla naše kancelář uzavřena ještě před nařízením vlády, ale všichni jsme se přepnuli na on-line provoz a mnohem více začali využívat technologické možnosti internetu.  A ani v nouzovém režimu jsme neztráceli optimismus a pravidelně pořádali videohovory, kde jsme sdíleli svoje aktuální obchody s klienty, doporučovali si vzájemně různé vzdělávací společnosti z oblasti realit ohledně  webinářů, podcastů a videí,  společně sledovali webináře RX Akademie, zkrátka nenechali jsme se zaskočit vzniklou situací a pracovali  i na osobním rozvoji. S klienty jsme udržovali kontakt prostřednictvím telefonu, Facebooku, WhatsAppu a dalších video aplikací.

Bylo také nutné dokončit realizaci rezervovaných nemovitostí včetně zajištění hypotečního servisu. Realitní obchod není většinou záležitost jednoho týdne, ale jsou nutná setkání v delším období. Situace kolem Covid-19 nás donutila řešit procesy trochu jinou cestou.  Únorové rezervace byly dokončeny za nejpřísnějších bezpečnostních opatření bez přímého setkání prodávajících a kupujících, prohlídky nemovitostí probíhaly jen v prázdných nemovitostech s maximálním počtem dvou osob s rouškami a rukavicemi. Dřívější naprosto samozřejmé podání ruky bylo nahrazeno jen pozdravem s dovětkem – ruku si nepodáme. Pro klienty, kteří nemají možnost počkat na uklidnění situace a potřebují vyřešit svoji bytovou situaci urgentně, jsme byli připraveni poskytnout video prohlídku bez jeho účasti. Každému zájemci o nemovitost nebo prodávajícímu jsme se snažili vyjít vstříc a najít nejvhodnější řešení.

A pokud i Vy uvažuje o prodeji nebo koupi nemovitosti a napadá Vás některá z těchto nebo podobných otázek  … Je vhodné snížit cenu nemovitosti? Měli bychom počkat s prodejem na pozdější dobu?  Chceme koupit nemovitost, ale není žádná nabídka. Jakým směrem ovlivní současná situace pohyb cen nemovitostí? Stagnuje realitní trh? Máme vyčkat na zrušení daně z nemovitosti?   … neváhejte nás kontaktovat a nastavit společně plán při realizaci Vašeho záměru ohledně nemovitostí.

Všichni společně se těšíme na společná setkání v naší kanceláři a uvědomili jsme si, jak jsou důležité vztahy mezi námi, které budujeme nejen na bázi kolegiality, ale hlavně přátelství a důvěry.